Android Uygulama Durduruldu Hatası Çözümü
Nerede ise bütün Android mobil işletim sistemi kullanan cihazlarda görülebilme ihtimali olan bir hatanın çözümü ile karşınızdayız.Çoğu kullanıcının dert yandığı ve uygulamaları kullanamadığı oluyor bu sorun sebebi ile.Peki sorun neyden kaynaklanıyor ?

Android Uygulama Durduruldu Hatası Nedeni Nedir ?
Aslında birden çok sebebi olabilir.Yeni yüklediğiniz bir uygulamanın içine sistemi etkileyen bir virüs koyulmuş ve sizde virüsü kapmış olabilirsiniz.Veya cihazınıza root atmış iseniz root attıktan sonra bu hatayı veriyor olabilir.Cihazın Ram kapasitesi dolmuş olabilir.Cihazınızda çok fazla uygulama açık kalmış veya cihazınızın depolama kapasitesi dolu olabilir.Veya bir uygulamanın son güncellemesinde bir kod hatası olması nedeni ile sadece son güncellemesinde hata veriyor da olabilir.Yani anlayacağınız bu hatanın nedenleri çok fazla fakat çözüm yolları da bir o kadar çok diyebiliriz.

Android Uygulama Durduruldu Hatası Çözüm Yolları
Bir Antivirüs Programı Kurun
android virüs silme

Antivirüs programı kurmamışsanız zaten android telefonunuzda çok büyük bir eksiklik var demektir.Google Play Store iOS mağazasındaki gibi uygulamaları çok fazla kısıtlamalardan ve filtrelerden geçirmiyor ve virüslü uygulama sayısı çok daha fazla.Bu tür uygulamalardan korunmak için mutlaka bir Antivirüs programı kurmalısınız ve cihazınızı taratıp virüslü uygulamalardan arınmalısınız,belkide bu yaptığınız işlemden sonra hatanızın geçtiğinizi göreceksiniz.

2. Devre Dışı Bıraktığınız Uygulamalar

android uygulama devre dışı bırakma

Eğer ki bir uygulamanın çalışması gereken bileşenlerden birini devre dışı bıraktıysanız uygulamanız bu yüzden dolayı hata veriyor olabilir.Ayarlar kısmından devre dışı bıraktığınız bileşenleri aktif edin ve ondan sonra uygulamayı çalıştırmayı deneyin.

3. Uygulama Sürümü Çok Önemli !

Hata aldığınız uygulamanın en güncel olduğu versiyonu kullandığınıza Google Play Store mağazasından bakın ve eğer ki son sürümde değil ise güncelleyin.Eğer ki son sürümde olmasına rağmen hata veriyor ise bir önceki sürümünde daha önce sıkıntı yaşamıyorsanız bir önceki sürümünün apk’sını bulup indirip kurun ve öyle deneyin.Unutmayın eğer ki uygulamanın kendi kodlarının sorunlu olmasından dolayı bir hata var ise diğer adımların hiçbiri işe yaramaz yani güncelleme çok önemlidir.

4. Önbellek Temizleyin !

android uygulama önbelleği silme

Bazı uygulamaların Cache yani Önbellek verileri yüzünden hata verdiği oluyor bu yüzden önbellek temizleme işlemini yapmanız gerekebiliyor.

Ayarlar kısmını açın.Uygulamalar bölümüne girin.Hata veren uygulamanıza tıklayın ve Önbelleği Temizle butonuna tıklayın.Bu adımdan sonra hatanız çok büyük ihtimal düzelecektir.

5. Hiçbiri olmadıysa Fabrika Ayaları’na Dönün !

android fabrika ayarlarını sıfırla

Eğer ki hiçbir çözüm yolu bulamadıysanız son çare olarak Fabrika Ayarlarına dönebilirsiniz.Bu işlem cihazınızda ki bütün verileri sıfırlayacağı ve sileceği için önemli verilerinizi ortam dosyalarınızı videolarınızı yedekleyip fabrika ayarlarına dönmeyi unutmayınız.Eğer ki hala sorununuz çözülmediyse yorum olarak gönderebilirsiniz ve bizde sizler için çözüm yolları arayabiliriz.

Okunma 03 Eki 2018

Yazar Hakkında

AnonimDoğuş ŞEKERCİ {admin}admin@cozumunedir.com

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.