Instagram durduruldu hatası son zamanlarda karşımıza çok sık gelen bir hata oldu. Bu hatayı çözebilmek için bu yazımızda anlatılanları harfiyen uygulamanızda fayda vardır. Bu hatayı aldığınızda korkmanızı gerektirecek bir durum aslında yok. Bazı kullanıcılar acaba instagram hesabım kapandığı için mi bu hatayı alıyorum diye sorular soruyor kendisine. Bazı instagram fenomenleri ise acaba bu hatadan sonra takipçilerimi kaybedecek miyim diye sorular yöneltmeye başladılar. Öncelikle sakin olmanızda fayda var.

 

Instagram Durduruldu Hatasını Çözümü Nedir ?

Instagram durduruldu hatasını çözmek için, telefonunuzdan instagramı tamamen kaldırmanız gerekmektedir. Kaldırma işlemini tamamladıktan sonra Mağazanıza girerek yeniden instagram uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra uygulamanıza gönül rahatlığı ile giril yapabilirsiniz. Öyle ki bu sorun sizin instagram hesabınızla alakalı bir sorun kesinlikle değil. Bu hatayı telefonunuz ile alakalı alıyorsunuz ve takipçi sayınız bundan kesinlikle etkilenmeyecektir. Tabi şöyle bir sorunsal oluşuyor. Sizi etkileyebilecek tek sorun telefonunuzun vermiş olduğu bu hatayı ne kadar sürede giderebilecek ve takipçilerinize ne kadar süre boyunca paylaşım ya da gönderide bulunamayacaksınız. Hatayı en kısa sürede çözmek takipçilerinizle olan iletişim kopukluğunu en kısa sürede ortadan kaldırmanız demektir.

IOS

App Store hesabınıza giriş yaparak instagram kelimesini aratınız. Telefonunuzda instagram la alakalı güncelleme yapılıp yapılmayacağı hakkında bilgiyi arama yaptığınız sayfada bulabileceksiniz.

ANDROID

Play Store üzerine girip instagram kelimesini aratın ve açılan sayfada instagram ile alakalı bir güncelleme gelmiş mi bunun kontrolunü sağlayın.

  • Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda herhangi bir güncelleme bildirimi görünmüyorsa telefonunuzun ayarlar kısmında uygulama ayarları menüsüne girmeniz gerekmektedir. İnstagram uygulamasını seçtikten sonra ön belleği temizle butonunu tıklayarak instagram ön bellek log larından oluşan hataları temizlemiş olursunuz.
  • Arka Planda kullanılan programları kapatmayı deneyiniz. Yetersiz ram yüzünden telefonunuz instagram uygulamasına yeteri kadar bellek ayıramıyor olabilir.
  • Eğer bunları yapmanıza rağmen halen daha aynı hatayı alıyorsanız, İnstragram uygulaması kaldırıp telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından instagram uygulamasını tekrar yükleyiniz. Uygulamanın sorunsuz bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.

Yazar Hakkında

AnonimDoğuş ŞEKERCİ {admin}admin@cozumunedir.com

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.